Студентське життя – це не лише лекції та семінари, але й активна наукова діяльність. Результати науково-дослідної роботи у 2024-2025 н.р. здобувачі освіти представили 9 квітня на науковій конференції студентів і магістрантів.

Кафедра германських мов і зарубіжної літератури забезпечила роботу двох підсекцій “Тенденції розвитку сучасної англійськомовної літератури” (Керівник: Наталія СЛІПАЧУК, кандидат філологічних наук) та “Проблеми міжвидової компаративістики” (Керівник: Ірина ГОЛУБІШКО, кандидат філологічних наук, доцент). До роботи підсекцій долучились професор Олександр КЕБА та доцент Ольга ШАПОВАЛ.

Обговорення найновіших віянь у сучасній англійськомовній літературі розпочалось з доповіді другокурсника Олександра ДАПКЄВІЧА, який розкрив особливості хронотопу роману Г. Свіфта «Вотерленд». Його ґрунтовне дослідження часово-просторової організації твору викликало жваву дискусію серед присутніх. Ще один погляд на роман «Вотерленд» запропонувала Анна ТКАЧУК, представивши свою роботу на тему «”Вотерленд” Г. Свіфта як історіософський роман». Спостереження Олександри КІНДЗЕРСЬКОЇ щодо поєднання різних жанрових елементів в іншому романі письменника – «Світло дня» –  відкрили нові грані творчості Грема Свіфта. Валерія ЗУБАЛЬ представила власне дослідження, присвячене проблемам соціальної та гендерної ідентичності в романі Т. Моррісон «Найблакитніше око».

Першокурсник Іван ЛУЧИНСЬКИЙ запропонував свій погляд на відому героїню роману М. Мітчелл, поставивши питання: «Скарлетт О’Хара: сильна жінка чи егоїстична авантюристка?». Його аргументи викликали бурхливу дискусію щодо неоднозначності цього літературного образу. Розширюючи географічні межі дослідження, Анна УВАРОВА проаналізувала роман Френка Герберта «Дюна» як міф та політичну алегорію, продемонструвавши глибоке розуміння складних міжтекстових зв’язків. Завершила засідання підсекції третьокурсниця Луїза ДОРОФЕЙ, яка дослідила сучасний ретелінг казки «Красуня і чудовисько» в серії фентезі-романів Сари Дж. Маас «Двір шипів і троянд», показавши актуальність класичних сюжетів у сучасній літературі.

Учасники підсекції «Проблеми міжвидової компаративістики» досліджували взаємозв’язки літератури з іншими видами мистецтва. Явище екфрасису проаналізували Вікторія КОМПАНІЄЦЬ та Анна ЗАРЕМБА. Першокурсниця Юлія ЩЕКАНЬ зацікавила аудиторію доповіддю про особливості сценічного костюму в «комедії масок», продемонструвавши глибоке розуміння візуальної складової театрального мистецтва.

5 здобувачів освіти під керівництвом доцента Ганни Кришталюк підготували доповіді з проблем перекладознавства та методики навчання англійської мови і взяли участь у роботі підсекцій “Сучасні тенденції лексичної, соціокультурної семантики англійської мови та перекладознавства” та “Сучасні тенденції у методиці навчання англійської мови”.

Загалом, засідання обох підсекцій продемонстрували високий рівень наукової підготовки студентів факультету іноземної філології, їхню зацікавленість актуальними проблемами сучасної філології та вміння проводити самостійні дослідження. Сподіваємось, що ця конференція стане важливим кроком у їхньому становленні як молодих науковців!

НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ СТУДЕНТІВ І МАГІСТРАНТІВ ЗА ПІДСУМКАМИ НДР У 2024-2025 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ