13 березня НПП кафедри Наталія СЛІПАЧУК, Олександр КЕБА та Ольга ШАПОВАЛ розпочали навчання за сертифікатною програмою «Створення інклюзивного середовища в закладах загальної середньої освіти».

Мета сертифікатної програми – формування інклюзивної компетентності науково-педагогічних працівників щодо підготовки майбутніх вчителів ЗЗСО до реалізації завдань інклюзивного навчання.

Розробники програми:

• доктор педагогічних наук, професор, проректор з наукової роботи Світлана Миронова;
  • кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Олена Чопік.

Перше заняття було присвячене висвітленню сутності інклюзивного навчання в закладах загальної середньої освіти та шляхів його реалізації.

Спікери звернули увагу на історичне підґрунтя інклюзивної освіти, виокремили її основні поняття, проаналізували стереотипи та міфи про інклюзію.

Також учасники обговорили інклюзивну компетентність вчителів, яка є складником професійного стандарту.

Слухачі ставили багато запитань, обговорювали проблемні ситуації тощо.

Підвищуємо професійну кваліфікацію!